Engineering Academy Members

2016-2017 Members

Class of 2020

Nicole Barakian, West Boylston
Jeffrey Benoit, Hudson
Zachary Callinan, Clinton
Jacob Chetwynd, Marlborough
Nolan Dunne, Clinton
Justin DuPont, Marlborough
Caroline Espe, West Boylston
Noah Fernandes, Hudson
Wilson Fisher, West Boylston
Brooks Heymann, Jr., Marlborough
James Kallio, Hudson
Isabella Lagattolla, Hudson
Jared Mahon, Marlborough
Milena Mancilha, Marlborough
Timothy Moore, Leicester
Devon Mullen, Southborough
Matthew Murphy, Hudson
Audrey Nader, Marlborough
Joelle Noble, Marlborough
Jon O'Neil, Southborough
Keegan Roach, Hudson
Thomas Russo, Marlborough
Camden Spring, Rochdale

Class of 2019

Brandon Black, Clinton
James Boyd, Marlborough
Jared Davis, Shrewsbury
Ryan Davis, Hudson
Alexander MacConnell, Boylston
Craig MacConnell, Boylston
Cameron McLaughlin, Northborough
Benjamin Mikitarian, Northborough
Justin Newton, Clinton
Ryan O'Connor, West Boylston
Benjamin Pierce, Clinton
Lila Rule, Marlborough
Nicholas Shurling, Hudson
Evan Swackhammer, Boylston
Elizabeth Valentine, Clinton
Isaac Wagner, Maynard

Class of 2018

Maria Alvarado Velasquez, Marlborough
John Baird, Clinton
Giovanny Baltodano, Marlborough
Samantha Barakian, West Boylston
Hannah Belan, Dudley
Michael Cronin, Hudson
Jeffrey Dean, Marlborough
Joe DeGaetano, Leicester
Desiree Diaz, Shrewsbury
Ben Dorr, Rochdale
Alex Fallavolita, West Boylston
Brianna Fontes, Hudson
Jake Gorrie, Shrewsbury
Joseph LeDuc, Marlborough
Jacob Marinelli, West Boylston
Mathew Marinelli, West Boylston
Caroline Moreira, Marlborough
Jack Nugent, Hudson
Bethany Ramsbottom, Hudson
Yago Vaz, Marlborough

2014-2015 Members

Maria Alvarado - Marlborough
John Baird - Clinton
Giovanny Baltodano - Marlborough
Samantha Barakian - West Boylston
Kyle Binette - Shrewsbury
Michael Cronin - Hudson
Desiree Diaz - Shrewsbury
Alex Fallavollita - West Boylston
Brianna Fontes - Hudson
Victoria Ford - Maynard
Jake Gorrie - Shrewsbury
Aisha Langley - Boylston
Alannah Laurence - Shrewsbury
Joseph LeDuc - Marlborough
Caroline Moreira - Marlborough
Jasper Niemszyk - Marlborough
Jack Nugent - Hudson
Bethany Ramsbottom - Hudson
Cory Ramsden - Shrewsbury
Oscar Slute - Maynard
Yago Vaz - Marlborough
Douglas Walsh - Maynard